Публічна інформація

У квітні 2021 отримано благодійну допомогу, в сумі 7000 грн. ( 2 гойдалки для ігрового майданчика).Взято на облік наказ управління освіти №09 від 11.04.2021 р.

ЗВІТ

про діяльність комунальної установи «Інклюзивно - ресурсний центр» Славутської міської ради у 2020 році

Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Славутської міської ради створена рішенням сесії Славутської міської ради №7-28/2018 від 04 квітня 2018 року, з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у закладах професійної (професійно-технічної) освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу.

У своїй діяльності інклюзивно-ресурсний центр керується Конституцією України, Конвенцією про права осіб з інвалідністю, Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", "Про дошкільну освіту", Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про інклюзивно-ресурсний центр", іншими актами законодавства та Статутом.

Установа є юридичною особою, має печатку, бланки встановленого зразка. Згідно Статуту закладу, фінансову діяльність забезпечує централізована бухгалтерія управління освіти виконавчого комітету Славутської міської ради. .

Кадровий склад - 9 штатних одиниць, з них 7 педагогічних працівників , 2 - технічний персонал: директор, 2 вчителі - логопеди, 2 дефектологи, 1 практичний психолог, вчитель - реабілітолог, прибиральник службових приміщень, сестра медична. Персональний кадровий склад ІРЦ   укомплектований, проведено конкурс,  і посада вчителя - реабілітолога є заповненою.

Завдяки підтримці органів місцевого самоврядування, управління освіти в закладі створено необхідні умови для якісного психолого - педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами громади. За 2020 рік значно поповнився заклад дидактичними матеріалами, іграшками, обладнанням в зал лікувальної фізкультури. В Центрі облаштовано кабінет логопеда, дефектолога, практичного психолога, сестри медичної, ресурсна кімната та кімната ЛФК. В закладі забезпечено доступність, згідно з вимогами державних будівельних норм, встановлено кнопку виклику з шрифтом Брайля, інформаційні показники зі шрифтом Брайля, облаштовано спеціальну туалетну кімнату.

У 2020 році за рахунок коштів державної субвенції, а саме залишку коштів, який утворився станом на 01.01.2020 року в сумі -180 тис. грн. було придбано інтерактивну підлогу та інтерактивний дисплей.

Основним завданням команди фахівців ІРЦ - є проведення комплексної оцінки з метою визначення особливих освітніх потреб дитини, в тому числі коефіцієнта її інтелекту та залучення її до навчання в закладах дошкільної та загальної середньої освіти, виконання цього завдання було ускладнено ситуацією, яка виникла щодо поширення коронавірусної інфекції. Так з 12 березня по 15 червня комплексну оцінку ми не проводили, відновили цю діяльність з 15 червня.

Загалом, з січня по березень 2020 р. комплексну оцінку здійснено для 7 дітей, а з червня по грудень для 128 дітей , з них: 110 дітей дошкільного віку та 25 дітей шкільного віку. Виявлено дітей з порушеннями інтелекту- 13, із затримкою психічного розвитку - 10, мовлення - 101, опорно-рухового апарату -1, зору -1, аутичного спектру -3, 6 дітей, в яких не виявлено освітніх потреб.

З них - 95 відвідують логопедичні групи в ЗДО, 6 - навчаються в групі спеціального призначення ЗДО№6, 2 здобувають дошкільну освіту в інклюзивних групах №6 «Золота рибка», 7 дітей навчається в інклюзивних класах в Славутських гімназій №4,6, 5 дітей здобувають освіту за індивідуальною формою навчання, педагогічний патронаж, 1 дитини в інтернатній установі та 13 дітей, віком від 2-4 років, які ще не відвідують заклади дошкільної освіти.

Всім заявникам, батькам було надано висновки про стан розвитку дитини, наявність освітніх потреб та освітню програму, за якою дитина може навчатися.

Наступним не менш важливим завданням роботи закладу є надання корекційно - розвиткових послуг спеціалістами інклюзивно - ресурсного центру. Такі послуги надаються дітям, які навчаються в закладах освіти громади і там їх не отримують та дітям, які не відвідують заклади освіти. У період карантину послуги надавали дистанційно за допомогою таких онлайн сервісів Classroom, Соціальні мережі та Viber, Goole - Meet, Zoom. В загальному охопили корекційними послугами у 2020 році 68 дітей громади, це діти із порушеннями мовлення - 38, порушеннями аутичного спектру - 5, інтелектуальними порушеннями - 10, затримкою психічного розвитку - 6, порушеннями емоційно - вольової сфери- 5 , трисономією 21 хромосоми, синдром Дауна - 4.

За 2020 рік було проведено 2 232 індивідуальних занять, 59 групових занять, вчителями - логопедами - 52 групових та 802 індивідуальних занять, вчителями - дефектологами 880 індивідуальних та 7 групових занять, практичним психологом 550 індивідуальних занять .

Спеціалісти Центру надають корекційно - розвиткові послуги закладам, в яких відсутні необхідні фахівці - це ЗДО №3, ЗДО №1 та Варварівська гімназія,

У 2020 році була продовжена взаємодія та співпраця ІРЦ з педагогічними працівниками закладів дошкільної та загальної середньої освіти Славутської міської територіальної громади з метою раннього виявлення та надання своєчасної психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, шляхом проведення інформаційно - просвітницьких заходів серед вчителів, вихователів, асистентів вчителів з метою розширення знань педагогів про специфіку роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Спеціалісти центру є учасниками команд психолого - педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами, що навчаються інклюзивно в закладах освіти громади.

Пріоритетним та важливим аспектом діяльності Центру у поточному році залишалося налагодження та взаємодії з батьками дітей з особливими освітніми потребами. Було проведено серію тренінгових занять, консультацій з родинами, під час яких з'ясовано, що батьки обмежені у спілкуванні та потребують зустрічей з метою знайомства та обміну інформацією, яка стосується розвитку їхніх дітей.

Загалом, за 2020 рік працівниками інклюзивного - ресурсного центру проведено 234 консультацій для батьків, 78 для педагогів.

Зважаючи на умови, в яких працював центр у 2020 році значна увага приділялась підвищенню професійного рівня спеціалістів. З цією метою вони проходили онлайн тренінги, семінари, вебінари, брали участь майстер-класах із застосування сучасної спеціальної педагогіки та психології, новітніх форм та методів корекції різних видів порушень.

За останній рік ми навчилися швидко орієнтуватися в ситуації, змінювати види діяльності, надавати свої послуги дистанційно та впевнилися в тому, що тільки у взаємодії та співпраці можна досягнути результатів в нашій роботі.

Надалі сподіваємось на тісну взаємодію з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, закладами освіти, закладами охорони здоров'я з метою виявлення та надання своєчасної психолого-педагогічної допомоги дітей з особливими освітніми потребами.

Детальну інформацію про роботу «Інклюзивно - ресурсного центру» Славутської міської ради можна знайти на нашій сторінці у Facebook та на сайті закладу : ku-irts-slavutskoji-miskoji-radi.webnode.com.ua/kontakti/

Директор             В. МАРТИНЮК

АЛГОРИТМ ПРОВЕДЕННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ОЦІНКИ РОЗВИТКУ ДИТИНИ В ІНКЛЮЗИВНО - РЕСУРСНОМУ ЦЕНТРІ


Коли необхідно звернутися до Інклюзивно-ресурсного центру Славутської міської ради

Прийти на консультацію до спеціалістів Інклюзивно - ресурсного центру (ІРЦ) батьки можуть за власним бажанням, якщо непокояться за свою дитину (бачать і розуміють, що дитині потрібна підтримка та допомога).

Спочатку батьки можуть отримати консультації з приводу своїх за непокоєнь, а от вже у разі потреби фахівці ІРЦ проведуть комплексну оцінку розвитку дитини та нададуть відповідні рекомендації щодо її навчання та виховання.

Проведення комплексної оцінки розвитку дитини - одне із основних завдань діяльності інклюзивно-ресурсних центрів, відповідно до Положення про Інклюзивно-ресурсний центр затверджений постановою КМУ від 12 липня 2017 року №545

Комплексна оцінка розвитку проводиться з метою визначення особливих освітніх потреб дитини, в тому числі коефіцієнта її інтелекту, розроблення рекомендацій щодо програми навчання, особливостей організації психолого-педагогічної допомоги відповідно до потенційних можливостей психофізичного розвитку дитини.

Первинний прийом батьків (одного з батьків) або законних представників дитини проводить директор ІРЦ, або уповноважені ним працівники, які визначають час та дату проведення комплексної оцінки та встановлюють наявність таких документів:

  • документів, що посвідчують особу батьків (одного з батьків) або законних представників (паспорт, копія);
  • свідоцтва про народження дитини (копія);
  • індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю (у разі інвалідності дитини, копія);
  • форми первинної облікової документації №112/0 «Історія розвитку дитини», затвердженої МОЗ (копія за згодою батьків);
  • у разі потреби - довідки від психіатра;
  • письмової заяви батьків або законних представників на проведення комплексної оцінки;
  • особистої заяви дитини на проведення комплексної оцінки (для дітей віком від 16 до 18 років);
  • письмової згоди батьків або законних представників на обробку персональних даних дитини, зокрема на: зазначення стану здоров'я та медичного діагнозу у висновку комплексної оцінки; внесення даних дитини до реєстру дітей, які пройшли комплексну оцінку і перебувають на обліку в ІРЦ; зберігання копій наданих документів (в т.ч. копії форми первинної облікової документації №112/0 «Історія розвитку дитини») в особовій справі дитини в ІРЦ.

Фахівці інклюзивно - ресурсного центру проводять комплексну оцінку не пізніше ніж протягом місяця з моменту подання письмової заяви батьків (одного з батьків) або законних представників дитини.

У разі коли дитина з особливими освітніми потребами здобуває дошкільну або загальну середню освіту, до заяви додаються:

  • психолого-педагогічна характеристика дитини із зазначенням динаміки та якості засвоєння знань під час навчання, підготовлена відповідним педагогічним працівником та затверджена керівником відповідного закладу освіти;
  • зошити з рідної мови, математики, результати навчальних досягнень (для дітей, які здобувають загальну середню освіту), малюнки;
  • документи щодо додаткових обстежень дитини.

Уразі коли дитині з особливими освітніми потребами вже надавались психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги, до ІРЦ подаються:

  • попередні рекомендації щодо проведення комплексної оцінки;
  • висновок відповідних фахівців щодо результатів надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг із зазначенням динаміки розвитку дитини згідно з індивідуальною програмою розвитку.

Комплексна оцінка проводиться фахівцями ІРЦ індивідуально за такими напрямами:

• оцінка фізичного розвитку дитини (визначення рівня загального розвитку дитини, її відповідностівіковим нормам, розвитку дрібної моторики, способу пересування тощо).

• оцінка мовленнєвого розвитку дитини (визначення рівня мовленнєвого розвитку та використання вербальної/невербальної мови, наявності мовленнєвого порушення та його структури).

• оцінка когнітивної сфери дитини (визначення рівня сформованості таких пізнавальних процесів, як сприйняття, пам'ять, мислення, уява, увага).

• оцінка емоційно-вольової сфери дитини (виявлення здатності дитини до вольового зусилля, схильностей до проявів девіантної поведінки та її причин).

• оцінка освітньої діяльності дитини (визначення рівня сформованості знань, вмінь, навичок відповідно до навчальної програми або основних критеріїв формування вмінь та навичок дітей дошкільного віку)

У разі встановлення фахівцями інклюзивно-ресурсного центру наявності у дитини особливих освітніх потреб висновок про комплексну оцінку є підставою для складення для неї індивідуальної програми розвитку та надання їй психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг.

Повторна комплексна оцінка фахівцями інклюзивно-ресурсного центру проводиться у разі:

  • переходу дитини з особливими освітніми потребами з дошкільного закладу освіти в заклад загальної середньої освіти;
  • переведення дитини із спеціального закладу дошкільної освіти, спеціального закладу загальної середньої освіти, закладу загальної середньої освіти до інклюзивної (спеціальної) групи закладу дошкільної освіти або інклюзивного (спеціального) класу закладу загальної середньої освіти;
  • надання рекомендації команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої та дошкільної освіти, психолого-педагогічної комісії спеціального закладу загальної середньої освіти щодо наявності успіхів або труднощів у засвоєнні дитиною освітньої програми.

На даний час, коли впровадженно карантинні заходи, подати заяву до інклюзивно - ресурсного центру для проведення комплексної оцінки розвитку дитини, батьки можуть онлайн за допомогою порталу автоматизованої системи ІРЦ.



Кошторис 2019

фінансовий звіт 2019

кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством

кошти, отримані як благодійна допомога

кошторис 2020 

фінансовий звіт 2020 

кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством 

кошти, отримані як благодійна допомога 

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати